Trening po kontuzji

Treningi na wysokiej intensywności, rywalizacja z przeciwnikiem, brak odpowiedniej regeneracji zwiększają ryzyko wystąpienia kontuzji. Występowania urazów u zawodników nie da się wyeliminować do zera, natomiast można ograniczyć ich częstotliwość – szczególnie tych o charakterze przeciążeniowym.

Powodów doznania kontuzji może być wiele i w większości przyczyna ich wystąpienia jest sprawą indywidualną każdego zawodnika. Natomiast nadrzędnym celem każdego kontuzjowanego jest to by jak najszybciej powrócić do zdrowia i uchronić swoje ciało przed ponownym urazem.

Im szybciej zaczniesz proces rehabilitacji tym mniejsze spadki formy sportowej odnotujesz. Jak pokazują badania, zaprzestanie wysiłków fizycznych u wytrenowanych zawodników co najmniej na 4 dni powoduje obniżenie parametru V02max o ok 13% – co oznacza spadek twojej wytrzymałości – dla piłkarza taka strata będzie z pewnością odczuwalna.

Istotnym zatem jest to byś rehabilitacje połączył z treningiem funkcjonalnym podczas, którego nauczysz się poprawności wykonywania wzorców ruchowych, poprawisz kontrolne motoryczną swojego ciała i poznasz sposoby skutecznej regeneracji i odnowy biologicznej.

Poprzez stopniowe zwiększanie obciążeń treningowych przyspieszysz tempo powrotu na boisko oraz wzmocnisz osłabione kontuzją mięśnie zmniejszając ryzyko ponownego urazu.

Mogę zapewnić Ci opiekę z zakresu:

Bądź pierwszy i oceń stronę

Blog