Indywidualny trening motoryczny

Indywidualny trening motoryczny przeznaczony jest dla zawodników, którzy chcą w pełni wykorzystać swój potencjał motoryczny. Trening indywidualny pozwala na wykonanie szeregu działań od ogólnorozwojowych treningów poprawiających sprawność zawodnika, poprzez bardzo szczegółowe treningi skupione na konkretnym parametrze motorycznym jak szybkość czy moc.

Na treningu indywidualnym jest więcej czasu i możliwości by skupić się na poprawie techniki wykonywania ćwiczeń, kontrolowaniu obciążeń treningowych, planowaniu progresji i regresji treningowej w celu optymalnego przygotowania zawodnika do rywalizacji sportowej.

Trening indywidualny coraz częściej znajduje zastosowanie u zawodników gier zespołowych, m.in. u piłkarzy nożnych i koszykarzy. Obie te dyscypliny z każdym sezonem stawiają coraz to większe wyzwania i zawodnicy dostrzegają potrzeba dodatkowej pracy poza klubem.

Od dawna za to ta forma treningu jest wykorzystywana w tenisie ziemnym, gdzie ważny jest każdy detal związany z ruchem i kontrolą motoryczną ciała zawodnika.

Indywidualny trening motoryczny – co się na niego składa:

Indywidualny trening motoryczny – kto powinien z niego skorzystać.

3.8/5 - (54 votes)

Blog